کاغذ های پزشکی

کد: 1600

وضعیت: موجود


لطفا برای سفارش این محصول در واتساپ به شماره ۰۹۱۰۷۲۱۵۹۸۰ پیام دهید

نقد و بررسی کاغذ پزشکی

کاغذ های پزشکی از نوع کاغذ حرارتی می باشند. کاغذ حرارتی نوعی از کاغذهای موجود برای چاپ می باشد که چاپ بدون جوهر را ممکن می سازد.

به دلیل وجود نوعی ترکیب شیمیایی اسیدی در سطح این کاغذها، زمانی که کاغذ در معرض حرارت قرار گیرد تغییر رنگ داده و یک تصویر واضح ایجاد می کند. معمولا رنگ ایجاد شده روی سطح کاغذ سیاه است اما بسته به نوع ترکیب استفاده شده در سطح کاغذ حرارت می تواند رنگ آبی و یا قرمز ایجاد کند.

از کاغذ های حرارتی در موارد زیادی استفاده می گردد مانند فیش های بانکی، صندوق های فروشگاهی، دستگاه های پزشکی و آزمایشگاهی و...

کاغذهای پزشکی در دستگاه هایی مانند الکتروشوک، تست ورزش، دستگاه سونوگرافی، فتال مانیتورینگ، اکوکاردیوگرافی و ... استفاده می شود.

کاغذ های پزشکی از لحاظ ظاهری به ۲ دسته تقسیم می شوند:

۱. رول

کاغذهایی که به صورت رول در بازار موجودند، توسط ۲ عدد اندازه گذاری می شوند که عدد اول بر حسب میلیمتر و نشانگر عرض کاغذ و عدد دوم بر حسب متر و نشانگر طول رول کاغذ می باشد.

۲. کتابی (Z-folded)

سایز کاغذهای کتابی، با ۳ عدد معرفی می شود. اولین عدد بر حسب میلیمتر بیانگر عرض، دومی بر حسب میلیمتر بیانگر طول هر صفحه از کاغذ و سومی تعداد برگ هایی که به صورتZ  تا شده است.

دستگاه های پزشکی بر حسب نوع، مدل و سایز های مختلف نیاز به کاغذهای متنوعی دارند. به همین منظور کاغذهای پزشکی با عرض و طول متفاوت تولید شده است.

نحوه نگهداری از کاغذهای حرارتی پزشکی:

در صورت مراقبت نادرست از کاغذهای پزشکی، این کاغذها آسیب دیده و قابل استفاده نخواهند بود. کاغذها باید دور از حرارت مستقیم و زیاد و در محلی سرد و خشک نگهداری نمود.

کاغذهای چاپ شده در مواجهه با اشعه uv، آب، مواد چرب و .... محو شده و چاپ روی آن ها از بین می رود.

در تولید کاغذهای پزشکی سعی گردیده است تا از مرغوب ترین کاغذهای موجود بدون پرز استفاده گردد تا از آسیب فیزیکی، فرسودگی و جرم گیری سیستم ترمال هد (head Thermal) دستگاه های حساس پزشکی و آزمایشگاهی جلوگیری به عمل آید.

کاغذهای سفید حرارتی تولید شده نیز در مصارف آزمایشگاهی، اسپیرومتری، چشم پزشکی و نوار گوشی کاربرد دارد. که به صورت تک حلقه ای بسته بندی شده تا نسبت به گرما، رطوبت و حرارت عایق گشته و همچنین مانع از غبارگرفتگی و کاهش حساسیت و آسیب کاغذ و دستگاه گردد.