محل نصب و عملکرد پمپ بتادین

محل نصب و عملکرد پمپ بتادین

دستگاه پمپ بتادین اتوماتیک وسیله ای بسیار کاربردی بوده و در اماکن عمومی، آزمایشگاه ها، درمانگاه ها، کلینیک ها، بخصوص در بیمارستان ها و به ویژه در اتاق عمل مورد استفاده قرار می گیرد.

عملکرد پمپ بتادین

پمپ مایع برقی ضد عفونی کننده دست دارای مخزنی به ظرفیت 2 لیتر بوده و مزیت آن نسبت به پمپ های بتادین کم ظرفیت این است که شارژ های مکرر مخزن محلول را به حداقل می رساند.

نصب پمپ بتادین

پمپ بتادین اسکراب دارای سنسور الکترونیک هوشمند بوده و کارکرد آن را به طور اتوماتیک کنترل می نماید، که این امر موجب افزایش بهداشت فردی و اجتماعی آن می گردد. کنترل سنسور حرکتی اینفرارد (Infrared) پمپ بتادین چشمی به گونه ای طراحی گردیده است که با قرار دادن دست در فاصله 5 الی 12 سانتیمتر، فعال گشته و مایع ضد عفونی کننده از آن خارج می گردد.

پمپ بتادین چیست

محل خروج مایع از پمپ بتادین کلینیکال را می توان در 4 حالت تنظیم نمود به طوری که زاویه خروج آن از صفر تا 30 درجه تغییر نماید.

بدنه پمپ بتادین سینک اسکراب از جنس استنلس استیل خشدار می باشد و جلوی آن دارای شیشه شفافی است که میزان مایع مصرف شده و باقیمانده آن را به کاربر نشان می دهد تا در مواقع لزوم نسبت به شارژ مجدد آن اقدام نماید. همچنین درب بدنه پمپ دیسپنسر بتادین دیواری دارای قفل ویژه ای است تا امکان دستکاری توسط افراد متفرقه را به حداقل برساند.

توضیح اینکه: لازم است برای بهره وری بیشتر از این پمپ مایع ریز، هر چند وقت یکبار مخزن مایع ریز را کمی با آب پر نموده و نسبت به شستشوی مسیر عبور مایع بتادین و نازل (Nozzle) آن اقدام گردد. زیرا محلول بتادین بعد از مدت زمانی در مجاورت با هوا خشک شده و امکان عبور مایع بتادین را از سیستم خروجی و نازل (Nozzle) آن غیر ممکن می نماید.